Weekendje Alkmaar
Spontaan een weekendje weg, een mini-vakantie. Vorige week had ik zoiets van hmm ik wil lekker een dagje vrij omdat het kan en ik gewoon even geen zin had, even me-time. De weersvooruitzichten werden beter en beter en het idee kwam snel om een weekendje weg te gaan. Zo gezegd zo gedaan. Ik had de donderdag al vrij en Michel nam de vrijdag vrij. Vrijdag zijn we richting Alkmaar gegaan. Daar zouden we met Michel’s verjaardag al naar toe gaan, maar de weersvoorspellingen waren toen heel slecht. Nou nu was het bijna zomers en dat in maart!

Dit is ons hotel, Hotel Alkmaar. Eens een keer geen van der Valk hotel dus. Het hotel ligt aan de rand van Alkmaar aan het einde van de A9 en vlakbij het AZ-stadion.

Weekendje Alkmaar hotel
Onze hotelkamer, we hadden de superior-room gekozen. Net iets luxer dan de comfort room. Prima kamer op de vierde etage.

Weekendje Alkmaar hotel
De tv en het bureau van onze hotelkamer

Weekendje Alkmaar hotel
De badkamer. Niet heel groot maar prima voor ons twee. Geen bad, maar dat maakt ons niet uit.

Weekendje Alkmaar hotel
De design telefoon op onze hotelkamer met de regenboog.

Weekendje Alkmaar shoppen
Bij de uitgang van de garage waar we zaterdagochtend parkeerde hing dit gedicht. Herkenbaar uit Veenendaal waar je die gedichten ook allemaal vind. Kortom dit moest even op de foto. In ieder geval zaterdagochtend waren we al vroeg in de veren om te gaan shoppen in Alkmaar en natuurlijk sightseeing Alkmaar. Zo’n negentien jaar geleden waren we hier ook al, maar ik kan me niets meer herinneren van de stad zelf. Alleen dat we met de trein zijn gegaan en dat we volgens Brutsellog bij de Franse Alk hebben gegeten waar ze een broodje ‘brutseltje’ hadden.

Weekendje Alkmaar shoppen
Genoeg grachtjes in Alkmaar

Weekendje Alkmaar shoppen
De kerstverlichting van Alkmaar hangt nog.

Weekendje Alkmaar shoppen
De accijnstoren in Alkmaar

Weekendje Alkmaar shoppen
Gewoon een mooie gevel in Alkmaar.

Weekendje Alkmaar shoppen
Dit is het hofje van Sonoy. Hier op de hoek zat ook een leuk Keltisch winkeltje, waar Michel iets voor zichzelf shopte.

Weekendje Alkmaar shoppen
Een beeld van het kussende kaasmeisje in Alkmaar bij het kaasmuseum en de VVV. Bij de VVV heb ik natuurlijk weer een magneet gescoord voor de verzameling.

Weekendje Alkmaar shoppen
Beeld van de moeder met de duizenden kinderen in Alkmaar. Vlakbij Anne & Max waar we lekker op het terras een taartje hebben gegeten met voor mij een chai latte en voor Michel een speciale koffie.

Weekendje Alkmaar shoppen
Nog een gevel die er leuk uitziet in Alkmaar

Weekendje Alkmaar shoppen
En een torentje, volgens mij van het stadhuis.

Weekendje Alkmaar zee
Na even in de hotelkamer te zijn geweest zijn we begin van de middag naar Schoorl gegaan, even de zeelucht snuiven nu we toch zo dichtbij zijn. Meer mensen hadden dat bedacht want bij de strandtent stond een wachtrij om naar binnen te gaan. Dat hebben we niet gedaan, we hebben even lekker langs de zee gelopen en aan de duinrand gezeten.

Weekendje Alkmaar zee
De zee bij Schoorl

Weekendje Alkmaar zee
Toch veel te lekker, dit weer en dan bij de zee zijn.

Weekendje Alkmaar zee
Uizicht op de duinen, mooi die blauwe luchten.

Weekendje Alkmaar zee
Heel goed kijken en dan zie je de zeemeeuwen ergens op een soort van zandbank in de branding.

Weekendje Alkmaar zee
Altijd mooi die tekening van het zand door het teruglopende water.

Weekendje Alkmaar zee
Episch blauwe lucht boven de duinen, precies waar we zaten.

Weekendje Alkmaar zee
Weer terug door het mulle zand richting de auto maar nog even kijken naar de zee. Wat heb ik dat mulle zand gevoeld in mijn kuiten.

Weekendje Alkmaar kerk Heiloo
De kerk in Heiloo, op de een of andere manier moet ik een kerk altijd even op de foto zetten.

Weekendje Alkmaar beeld fietsende vrouw Heiloo
Een beeld van de fietsende vrouw in Heiloo.

In ieder geval heel veel gedaan en ook heerlijk gegeten. Kortom een kleine minivakantie en dat doet de mens zo goed!

0
(Visited 10 times, 1 visits today)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *